Věříš na náhody? Nabízím chvíli k zamyšlení! 🙏💜

Co když jsou náhody asi tak náhodné, jakože na podzim bude padat za běžných okolností listí ze stromů? Mohly by to být ve skutečnosti nenáhody, které mají svůj řád, jež se neustále mění? Třeba když přijde velká potopa, tak na podzim již nebude padat listí, neboť stromy budou pod vodou.

Třeba tě teď napadne, že to by byla náhoda, přesto věřím, že pokud by přišla, mělo by to opět svůj řád a smysl, který je třeba přijmout 🙏💜☯️Možná je to tak těžce vstřebatelné, že to lidský mozek raději přejde s mávnutím ruky a řekne "náhoda" - je to pro něj jednodušší, ale rozhodně ne pravdivnější.. Je snadnější žít ve lži, která je komplexně rozšířená do kolektivního podvědomí, než vyjít z komfotní zóny a hledat pravdu i za cenu zboření všeho, co jsme již přijali.

Kdo se odváží vyjít ze zajetých kolejí a zpochybnit vše, co zná? Kdo nechá rozpadnout vše, co si myslel a vše, za co jej ostatní lidé považovali? Kdo si dovolí, aby na něj lidé ukazovali a klepali si na čelo s tím, že je divný a chová se jako blázen?

A když už se to stane, je to snad náhoda, nebo svobodné rozhodnutí dotyčného se snahou podívat se na věci i z jiného úhlu? Co když jsou blázni ti, jež na náhody věří a když si klepou na čelo, je to jen proto, že je to pro ně těžce nevstřebatelné?

Takové otázky mi vyplodil tento večer a já pevně věřím, že to náhoda není! Neboť bláznem i moudrým se stávám v hlavách mnoha lidí, jež věří i nevěří na náhody! Kým jsem však doopravdy a kým jsi ty, co si o tom myslíš ? 🙏💜☯️
Další články na www.citem.webnode.cz

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky