"ŠPATNÍ LIDÉ" ?!

Mnoho lidí mi při seznámení stisknou ruku, vychrlí ze sebe svoje jméno a dají mi vizitku o svém zaměstnání - mají pak pocit, že jsme se již poznali. Myslí si, že se představili, že jejich jméno a postavení ve společnosti je to, co je popisuje, ale ve skutečnosti jde o naprosto povrchové záležitosti, co o nich říkají minimum..

Jsou to blbosti, které o nich mnoho nevypovídají.. Jsou šťastní? Dělají to, co je baví? Uvědomují si sami sebe uvnitř a nebo se jen obklopují nálepkami přejatými od společnosti a jich samých, s kterými se ztotožnili? Uvědomují si, jestli při stisku ruky energii dávají a nebo kradou? Většina o tom nemá ani ponětí a tyto otázky jim přijdou absurdní asi tak, jako mně jejich způsob seznámení..

Běžně na takové věci odpovídat ani nechtějí, raději se tomu vyhnou.. Jmenuji se Bedřich, jsem nešťastný, nedělám to, co mě baví - ale rutinu, při které se od pondělí těším na víkend a jsem upír, všem kradu na potkání energii a tvářím se, že je vše v pořádku. Jenže tohle je to, co já cítím, když mi pan Bedřich podá ruku a dává mi vizitku úspěšného podnikatele v organizaci, která o sobě tvrdí, že lidem zlepší životy.

Jak může zlepšit životy organizace, v které jsou nešťastní zaměstnanci, kteří se podílí na výrobě produktů s nízkou energií, nechutí a dávkou odporu k této práci? Vždyť ani pan Bedřich tomu nevěří a jeho úsměv je průhledný, připomíná natahovací gumu, oči jsou vyhaslé a ztrápené, hlas je hrubý a plný úzkosti, mluva rychlá a naučená jako od opice a celková energie svědčí o postupném kolapsu celého těla na úrovni fyzické, mentální i psychické..

Jenže to pan Bedřich neřeší a nechce řešit a je to tak v pořádku.. později ho trefí, odvezou si ho a jeho místo s jásotem převezme další cvičená opice, která se těší na tuto scénu, jež se bude opakovat tak dlouho, dokud lidstvo bude mít tyto hodnoty hodné cvičených opiček 🙈 Více se od lidí dozvíte beze slov, bez vnímání těch blbostí, co se vám o sobě snaží říct - stačí si je prohlédnout, budete toho vědět mnohem víc, než o sobě ví oni samotní..

Kdyby tady měla být nějaká vizitka člověka z pohledu blíže k fyzické rovině, měla by tu být za mou maličkost vizitka aktuálních myšlenek - těch pravdivých, kdy se neříká opak toho, co se tím myslí. Jsou ty myšlenky chaotické x klidné? Jsou děsivé x šťastné? Jsou pravdivé x lživé? Přispívají jen dotyčnému nebo i celku? Dokážeme je vypnout a nebo nás straší tak, že nemůžeme v noci ani spát?

To jsou hodnoty, co o nás mnohé vypovídají, odráží naše nitro a práci na sobě samém.. Odráží naše hodnoty - jsme-li pravdiví k sobě samým! Je samozřejmé, že lidé bez této hodnoty nemá smysl ani poslouchat, sami sebe si neváží a tedy ani já si nemohu vážit jejich slov, gest a myšlenek a ani dalších podobných hodnot na této povrchní úrovni, není žádný důvod je poslouchat a věnovat jim čas nebo energii, kterou vám chtějí vzít..

Co bych Vám k tomu ještě tak mohl povědět? Pan Bedřich je smyšlená postava, kterou najdete ve většině obyvatel této kulaté Země, závažnost je více než vysoká a riziková a téměř nikdo to neřeší.. Pokud si myslíte, že je to blbost, patříte pravděpodobně ke skupině, která právě takto trpí - neváží si sama sebe, přitom trpí egoismem a nebere ohledy na ostatní, nevnímá a nechce vnímat..

Další skupinou by byla malinká a procentuálně nevýznamná skupina, skládající se z mnoha propletených struktur, která tento svět schválně vede tímto směrem a těmito hodnotami jej ovládá a ničí - tam je to ještě mnohem horší, protože vše co se děje je cílené a pro vizi moci a ovládání lidí podobně, jako to vykresluje třeba Matrix - jen trošku jiným způsobem.

Živí se touto bezmocností lidí, jejich přístupem, chaosem, strachem a zlobou, libují si v jejich utrpení a schválně je vyvolávají i v podobě nemocí, válek nás proti sobě samým a nebo v náboženství, kdy se pereme o to, který Bůh je lepší a pravdivější. Nicméně ani jedno z toho všeho nemůžete panu Bedřichovi říct, netuší, že je loutkou a předvádí nacvičené divadlo.

Také to nemůžete přece říct či sdělit někde veřejně, protože byste byli rázem divní a nikdo by se s Vámi nebavil.. co když je to vše ovšem naopak, co když je divné, že to ostatní nevidí a neřeší a svět který vidíme připomíná představení zombieapokalypsy, které si téměř nikdo nevšiml? Co když je právě tohle ta vaše zkouška, abyste se konečně přestali hlídat a dali najevo, že Vás názory takto nemocných lidí jako je pan Bedřich a téměř zbytku planety - prostě nezajímá?!

Ano.. připouštím, je to těžké.. ale dokud to neuděláte, jste stále částečným zombíkem a teprve až to uděláte, zjistíte, že je to vlastně to nejjednodušší, co jste mohli udělat! Být sami sebou, cítit a vnímat a otevřeně říkat, co se vám zlíbí, co vnitřně cítíte, že je třeba.. Pak zjistíte, jak je to osvobozující a naplňující pocit, že již ani nebudete moct dělat nic jiného, nebude Vás vůbec zajímat, co si zombíci kolem myslí..

Nepřispívejte dál prosím k zombieapokalypse, nebuďte zombíkem, který se nechá ovládat svým strachem a společností 🙏☯️🍀 Více článků a možností spolupráce za svět bez zombíků naleznete na mých stránkách - www.citem.webnode.cz

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky