JAK REAGOVAT S KLIDEM

9.1.2019
Je noc, 2 h a 12 minut a moje maličkost nechce spát. Dřív bych byl naštvaný, ale nyní vím, že je to naprosto v pořádku. Vnímám to jako čas na zamyšlení, možnost utříbení si myšlenek a přání od srdce. Možná i uvědomění, co vše vlastně dělám, zřejmě i shrnutí. Úžasná chvíle, vlastně tohle psaní miluji!

Otvírají se zde dveře k Vám samým a ať napíšete cokoliv, nikdo to nehodnotí, pokud to tedy nedáte později na FB, ale ani to nevadí. Ať už je hodnocení od lidí jakékoliv, já jsem stále ten stejný kluk, co píše právě tyto řádky a budu jím i poté, co je někdo jiný bude číst a hodnotit. Dřív bych se ptal, kde se to ve mně bere, ale když znáte odpověď, přijde Vám to ještě veselejší! Jsem tedy klukem, cítím se jím být a není to protože bych se bál dospět, popravdě jsem se nikdy necítil dospěleji.

Dnes jsem na to konto dostal zprávu, ve zkratce vypadala asi takto: "Ahoj Matouši, mažu si tě z přátel, protože jsi úplně někdo jiný, než koho jsem znal. Připadáš mi úplně ulítle, najdi si babu a přestaň psát nesmysly." Napsal mi to drsný muž, dalo by se říci rocker a asi by nebyl nadšený, protože právě píšu podle něj nejspíše nesmysly. Jsem rád, když mi takové zprávy lidé píšou, je to jako pochvala - všiml si, že jsem kluk a žádný drsný muž a už vůbec ne rocker! Právě proto se vidím jako kluk, nemám s dnešními muži s potřebou hodnotit jednotlivce kolem sebe - moc společného a je potěšující, když si toho všimnou. Navíc je to ušetření práce, je to jako kdyby se koš s odpadky vynesl zcela sám a ještě Vám to oznámil a přidal lichotku navrch.

Vlastně se mi to natolik líbí, že to na FB nakonec i dám, třeba to inspiruje někoho dalšího, kdo nebude moct spát a bude jako já kdysi. Tedy bude mužem, který si nepíše blbosti do deníku a místo toho se přemáhá celou noc usnout a druhý den se hezky vyřve na koncertě jako drsný rocker, aby pak mohl spát jako kotě třeba i celý den a celou noc. No a třeba taky ne, co já vím, mě už se ten uřvaný svět tak nějak netýká, nechť si každý dělá, co uzná za vhodné. Zřejmě i proto se vidím jako kluk, kluci tohle dokážou tolerovat, že mnozí lidé mají mnohé jinak, ale určitě nečekejte tohle pochopení od tvrdých mužů, kteří mají již jasnou představu, jak takový tvrdý svět vypadá.

No a ten jim nerozmlouvejte! Dřív jsem se o to pokoušel, jenže později jsem přišel na to, že lidé tento krutý svět potřebují a nechcete-li být takového jejich světa součástí, je lepší jim ho nechat. Jsou ochotni se za něj i prát a křičet o něm.. zrovna tak, jako jsem ochoten psát o tom svém a být pro mnohé jen naivní a hloupý kluk. Mám pro to pochopení, naprosto respektuji a plně si uvědomuji, že je to zcela v pořádku. Jelikož tento příběh tvrdé muže ale nezajímá, věnuji jej klukům a samozřejmě také i holkám a vůbec všem bytostem, v kterých se ještě nalézají ty původní hodnoty kluků a holek bez ochočeného a přejatého chování, které je výsadou drsných mužů, ale i žen. Bylo jim tohle chování nahráno do systému jako virus, který jejich život nyní utváří. Matrix, který je ovládá a za který jsou ochotni i bojovat, protože již zapomněli, jaké to je být chlapcem či dívkou.

Jelikož jsi to můj milý příteli dočetl až sem, nepochybně jsi chlapcem či dívkou, pravděpodobně v těle dospělé osoby, která má stále tušení a naději ohledně štěstí, lásky a jejich tvoření zde na Zemi. Nejspíše se na této transformaci podílíš a za to Ti patří můj velký obdiv a upřímný dík! Obejmutí alespoň na dálku a povzbuzení se slovy "Pokračuj prosím, to co děláš, je nesmírně důležité" ... Také jsem jednou tato slova obdržel, bylo to zrovna ve chvíli, kdy jsem těch pár slov potřeboval nejvíce slyšet. Nyní jsou tu pro Tebe! Pokračuj v tom, co děláš, je to nesmírně důležité a já v Tebe věřím!

S láskou a upřímností k Tobě a k životu
Ektara <3

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky